Nasze produkty kupisz online, a także w sieciach sklepów Auchan, Kaufland, Carrefour, Stokrotka, POLOmarket

LOGO_WHITE

Nasze produkty kupisz online, a także w sieciach sklepów Auchan, Kaufland, Carrefour, Stokrotka, POLOmarket.

detoks-organizmu

detoks organizmu

Zadbaj o własne zdrowie już dziś!

Coraz więcej z nas pragnie zadbać o własne zdrowie prowadząc higieniczny tryb życia. Jak wiemy, dieta oraz odpowiednia ilość aktywności fizycznej to dwa główne czynniki, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem. Jednak gdy właściwe odżywianie i aktywność nie są one wystarczające, nasze ciało raz na jakiś czas podziękuję nam za detoks organizmu.
Dlaczego warto go stosować?
Jakie objawy mogą wystąpić?
Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!. 

detoks - czym jest?

Detoks, który często mylony jest z dietą odchudzającą, nie ma na celu zrzucenia kilku nadprogramowych kilogramów. To przede wszystkim oczyszczanie organizmu, które może być ogromnie pomocne przy wielu schorzeniach. Detoks organizmu jest skuteczną metodą na usuwanie nagromadzonych toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Dzięki niemu odzyskujemy energię i przestajemy czuć się ociężale. Alkohol, ciężkostrawne i przetworzone jedzenie, papierosy, zanieczyszczone powietrze i woda – to wszystko zatruwa nasz organizm. Oczyszczanie organizmu jest dobrym rozwiązaniem dla każdego z nas. Detoks może trwać kilka dni, tydzień, a nawet miesiąc – wszystko zależy od indywidualnych upodobań.
Co jeść i jaką rolę odgrywają poszczególne produkty oczyszczające?.

produkty oczyszczające - rola warzyw i owoców w procesie detoksykacji

Detoks organizmu polegający na spożywaniu warzyw i owoców jest jedną z najbardziej popularnych metod oczyszczania organizmu. Warto przyjrzeć się poszczególnym produktom, których spożycie odgrywa niebagatelną rolę w całym procesie. Z całą pewnością zaliczyć do nich można:

– jabłka,

– pomarańcze,

– liście szpinaku,

– natkę pietruszki,

– liście pokrzywy,

– imbir.

Jabłka, które zawierają kwasy organiczne, eliminują substancje toksyczne, jak również wspierają utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej krwi. Co więcej, zawarta w jabłkach kwercetyna, usuwa ze skóry wolne rodniki, jak również wiąże część toksycznych metali. Potas chroni nasz organizm przed obrzękami oraz przyspiesza usuwanie z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

Do produktów oczyszczających z całą pewnością należy powszechnie znana natka pietruszki. Wspomaga detoks organizmu, niweluje nieprzyjemne zapachy, które bardzo często pojawią się przy zaburzeniach metabolicznych. Dodatkowo natka pietruszki chroni również przed infekcjami dróg moczowych oraz usuwa metabolity leków z organizmu. 

Imbir to bardzo aromatyczny owoc o charakterystycznym, ostrym smaku. Prócz walorów kulinarnych, imbir doskonale wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn, jak również jelit ze złogów. 

Pokrzywa, a dokładnie jej liście to powszechnie stosowane zioło w procesie detoksykacji organizmu. Substancje zawarte w liściach mają działanie moczopędne, co pozwala na szybkie pozbycie się nadmiaru wody. Co więcej, pokrzywa usuwa nadmiar toksycznych substancji, które są efektem przemiany materii. Działa rozkurczowo na jelita. Pomaga w detoksie poprzez zwiększenie przepływu pokarmu przez jelita, dzięki związkom zwanym gingerols oraz shogaols. 

Liście szpinaku są jednym z najbardziej odżywczych warzyw. Zawierają one wiele różnych związków flawonoidów, które działają przeciwzapalnie i przeciwrakowo. Karotenoidy działają na nasze ciało jak antyoksydant. Co więcej, liście szpinaku zawierają dużą ilość chlorofilu, który oczyszcza jelita oraz krew, co jest zalecane w przypadku diety zasadowej. 

Pomarańcza to jeden z produktów oczyszczających, który znacznie ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej. Zawiera w sobie związek chemiczny – nobiletynę, witaminę A, B2, B1 oraz witaminę C. Sok z pomarańczy oczyszcza przewody trawienne, jak również pobudza krążenie. 

detoks organizmu - jakie objawy mogą wystąpić? 

Detoks organizmu powinien być kontrolowany przez lekarza. Oczyszczanie organizmu może wiązać się z takimi objawami jak:

-zaburzenia gospodarki wodno – jelitowej,

– bóle głowy,

– zmęczenie i ospałość,

– trądzik bądź wysypka. 

Usuwanie zanieczyszczeń z nerek, wątroby, płuc, układu limfatycznego i skóry, wiąże się z objawami, które zazwyczaj samoistne ustępują.

Oczyszczanie organizmu, prócz tego, że pozwala na pozbycie się toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii, niesie za sobą dodatkowe korzyści.  W szczególności jest to utrata nadmiaru wody oraz redukcja tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha.

Nasz plan DETOX i RÓWNOWAGA wspiera procesy detoksykujące w organizmie.

Plan jest skomponowany z soków i smoothie tak dobranych, aby przywrócić równowagę ciała i umysłu.

Podaruj swojemu organizmowi prezent, który pozwoli na odzyskanie dawnego wigoru i niespożytych pokładów energii do działania. Do dzieła!

Warto także przeczytać ” Na czym polega post przerywany” – link tutaj.